Archiwum

Rok szkolny 2007/2008

 

Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

       W piątek, 20 czerwca  odbyło się w naszej szkole od dawna oczekiwane, uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007 - 2008. Było galowo, radośnie choć jednocześnie trochę smutno... Na uroczystości pożegnaliśmy absolwentów gimnazjum, którzy po wakacjach rozpoczną naukę już w innych szkołach... Jak zwykle przy takiej okazji było podsumowanie całego roku szkolnego, który zaliczyć można do udanych, nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów oraz... łzy. Na szczęście tych ostatnich nie było aż tak wiele... Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych i słonecznych wakacji!

Wieczorek pożegnalny klas III...

       Dnia 11 czerwca odbył się wieczorek pożegnalny klas trzecich naszego gimnazjum. Na tej ostatniej wspólnej zabawie swoja obecnością zaszczycili nas Goście w osobach: wójta naszej gminy - pana Jerzego Szpakowskiego oraz nauczycieli, którzy w minionych latach uczyli naszych prawie absolwentów - pani Janina Werra, Katarzyna Olszewska i Krystyna Nadolna Kniberg. Dziewczyny zaskoczyły nas wystrzałowymi fryzurami i pięknymi, wieczorowymi kreacjami. Największą metamorfozę przeszła Ania Greinke, która olśniła wszystkich piękną sukienką i oryginalną fryzurą, niczym z lat dwudziestych, za co została nagrodzona przez jury, natomiast Szymon Lemańczyk zdobył zaszczytny tytuł Największego Gentlemana. Podczas gdy grono pedagogiczne świętowało urodziny pani Burant i pana Felskiego, uczniowie szaleli na parkiecie... Wszyscy świetnie sie bawili. Jednak następnego dnia spotkała nas niemiła niespodzianka - w pozostałych po wieczorku łakociach znaleźliśmy... mrówki. Ale co tam - najważniejsze, że zabawa sie udała!

Wyniki egzaminów gimnazjalnych 2008

     Po małych perypetiach poznaliśmy wreszcie wyniki naszych podopiecznych... Ogólne wyniki egzaminu gimnazjalnego 2008 dla uczniów Zespołu Szkół im. Ks Antoniego Peplińskiego w Studzienicach  prezentują się następująco (w punktach):

  Część humanistyczna

Część matematyczno - przyrodnicza

Nasza szkoła 34 28,61
Klasa III a 35,65 29,53
Klasa III b 32,53 27,79
Gmina 31,90 27,71
Powiat 28,96 24.53
Województwo 29,34 26,71
Polska 30,2 27,1

No i co Wy na to? :)))))))))))))

       Indywidualnie najlepszy wynik po obu częściach testu osiągnął uczeń klasy 3 a - Tomasz Taraszewicz, zdobywając łącznie 90 punktów na 100 możliwych. Natomiast tylko jednego małego punkcika zabrakło Renacie Liszewskiej z klasy 2 a do zdobycia maksymalnego wyniku z części matematyczno - przyrodniczej egzaminu... Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięcia i życzymy sobie, aby w przyszły roku szkolnym wyniki ukształtowały się na równie wysokim poziomie...

Konkurs na dyrektora naszej szkoły...

     W piątek, 6 czerwca br. szkolnego o godzinie 10 00 , w Urzędzie Gminy odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Ks. Antoniego Peplińskiego w Studzienicach. W skład komisji konkursowej opiniującej kandydatów na to stanowisko weszło 2 przedstawicieli Grona Pedagogicznego naszej szkoły, 2 przedstawicieli Rady Rodziców, 2 osoby reprezentujące Związki Zawodowe, 2 przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz 3 przedstawicieli Organu Prowadzącego szkołę. Jedynym kandydatem, który przystąpił do konkursu był obecny dyrektor, p. Krzysztof Stępień.

   Z nieoficjalnych jeszcze informacji wiemy, że w wyniku przeprowadzonego głosowania kandydat osiągnął wymaganą Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Sportu z dnia 23 października 2003 r. ilość głosów i tym samym po pozytywnym zatwierdzeniu przez następną kadencję będzie dalej szefował naszej placówce.

      Gratulujemy wyboru i życzymy wielu dalszych sukcesów na tym odpowiedzialnym i trudnym stanowisku!

Festyn szkolny "Zwiedzamy kraje Unii Europejskiej"

  Zobacz album >>

   Dnia 2 czerwca br. w Szkole im. Ks. Antoniego Peplińskiego odbył się Dzień Unii Europejskiej i Festyn Gier Zapomnianych połączonyy z obchodami Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się od przemówienia pana Dyrektora, Przewodniczącej Rady Rodziców i przedstawicieli Urzędu Gminy, którzy jako prezent na Dzień Dziecka w przyszłym roku obiecali nam dwa nowe, piękne boiska - trzymamy za słowo! Po wystąpieniach Gości i odśpiewaniu hymnu Unii Europejskiej przez zgromadzonych na stadionie szkolnym uczniów i nauczycieli przystąpiliśmy do przedstawienia krótkich prezentacji wcześniej wylosowanych krajów według odpowiednio zaplanowanej kolejności... Jakie jeszcze atrakcje związane były z festynem możecie zobaczyć w Wydarzeniach...  Więcej >>

Wojewódzki konkurs literacki "Najwyższe wartości"

           

     Uczennice klasy piątej, Kinga Hinc i Kinga Peplińska wzięły udział w II Wojewódzkim Konkursie Literackim „Najwyższe wartości”, którego celem było rozwijanie i wspieranie dziecięcej twórczości literackiej, wskazywanie przez dzieci i młodzież najważniejszych wartości życiowych takich jak np.: rodzina, szczęście, przyjaźń, miłość, radość życia, wiara, wolność, pokój, zdrowie itp.
     Wiersze uczennic zostały wyróżnione. Finał konkursu odbył się 28 maja 2008 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Miastku. Nasze laureatki zostały zaproszone na uroczystość i poproszone o przeczytanie fragmentów swoich wierszy.
Uczennice zaprezentowały następujące wiersze:
Kinga Pelplińska: „Oblicze miłości”, „Wesoły poranek”, „By zła było mniej”, a Kinga Hinc: „Matka” „Mogło być inaczej”, "Zgaszony płomyk”.
     Życzymy im dalszych sukcesów!

           

Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów

     28 maja br. otrzymaliśmy wyniki sprawdzianu naszych szóstoklasistów. Wypadliśmy całkiem nieźle. Średni wynik, jaki uzyskali nasi uczniowie wyniósł 25,26 pkt. Jest to wynik odpowiadający średniemu wynikowi krajowemu i uzyskanemu przez szóstoklasistów w województwie pomorskim. Zdecydowanie lepiej nasi uczniowie wypadli od szóstoklasistów z powiatu bytowskiego gdzie średni wynik za sprawdzian wyniósł 23,90 pkt.

      Najwyższy wynik uzyskała Magda Tkacz – 37 pkt. Jest to jednocześnie najwyższy wynik uzyskany w nasze gminie. Gratulujemy i tak trzymaj!!! Jednak nie wszyscy uczniowie byli zadowoleni z osiągniętego wyniku. Tym, którym nie powiodło się na sprawdzianie mówimy „głowa do góry!”. Za trzy lata, na egzaminie gimnazjalnym będzie lepiej, ale nie możecie tego okresu przespać. Po wakacjach koleżanki i koledzy bierzecie się do rzetelnej nauki, a wówczas egzamin gimnazjalny nie będzie większym problemem...

Konkursy językowe

   W maju odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego i Angielskiego dla gimnazjalistów. Pierwszego dnia uczniowie zmagali się z testem z j. niemieckiego a następnego – z j. angielskiego. Przybyli uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy.    W konkursie j. niemieckiego wzięło udział 19 uczniów: 3 z Półczna, 4 z Ugoszczy i aż 12 ze Studzienic. Na konkursie j. angielskiego oprócz naszych uczniów stawiło się 3 gimnazjalistów z Półczna. Okazało się, że testy nie należały do najłatwiejszych. W końcu jednak był to sprawdzian dla najlepszych uczniów. Gimnazjaliści gruntownie sprawdzili swoją znajomość języków obcych. Były ćwiczenia na rozumienie tekstu ze słuchu, tekstu czytanego, trochę gramatyki i znajomości słownictwa. Oczywiście były też pytania realioznawcze. Widać było, że wszyscy uczestnicy starali się napisać test jak najlepiej… Najlepsze wyniki w konkursie j. niemieckiego osiągnęli: Norman Wenzel z Półczna, Weronika Paszylka ze Studzienic i Kornelia Łukaszewicz z Ugoszczy. W konkursie j. angielskiego najlepiej wypadli uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Szczur, Paweł Jereczek i Magdalena Pela. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wycieczka do Warszawy

       W dniach 5 - 8 maja bieżącego roku szkolnego odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy i Torunia. Wybrali się na nią uczniowie klas gimnazjalnych oraz kilkoro uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej. W planie wycieczki znalazło się między innymi zwiedzanie obserwatorium astronomicznego w Toruniu oraz Warszawy. W stolicy nasi uczniowie mogli zobaczyć Sejm, Stare Miasto, Łazienki, Amfiteatr, Belweder, odbyć przejazd metrem, a także zaliczyć wieczorny seans filmowy w kinie 3D. W ostatnim dniu wycieczki mieli możliwość zobaczyć Lotnisko Okęcie oraz Wilanów. Dopiero w późnych godzinach wieczornych zawitali z powrotem w Studzienicach. Brak nam gorącej relacji z wycieczki (na którą ciągle czekamy - i nie wiadomo, czy się doczekamy...), ale wycieczka musiała należeć do udanych, ponieważ większość uczestników była tak zmęczona i przepełniona wrażeniami, że następnego dnia nie stawiła się w szkole...                                        

Szkoły naszego patrona...

 

    Społeczność naszej szkoły otrzymała serdeczne zaproszenie od uczniów i nauczycieli Zespołu Kształcenia i Wychowania z Kamienicy Szlacheckiej na uroczyste obchody pierwszej rocznicy nadania szkole imienia ks. Antoniego Peplińskiego. W ramach obchodów odbędzie się Festiwal Dorobku Twórczości księdza Antoniego połączony z odpustem św. Antoniego w tamtejszej parafii. Impreza odbędzie się 13 czerwca 2008 roku o godzinie 11.  Uroczystość nadania imienia ks. Antoniego Peplińskiego i wręczenie sztandaru Szkole Podstawowej w Kamienicy Szlacheckiej odbyła się 26. 04. 2007 r.

Zabawa karnawałowa (Taki mały powrót do przeszłości...)

  Tuż przed feriami, 11.01.br., w GOK-u odbył się bal przebierańców dla uczniów naszej szkoły. Tak jak rok temu organizatorzy, czyli członkowie SU zadecydowali, że będą obowiązywały stroje... Ale niestety, niektórzy uczniowie zupełnie to sobie zlekceważyli. No cóż... takich uczniów mamy w szkole... Reszta na szczęście okazała się bardziej pomysłowa. Warto wspomnieć o Agacie, która swoim strojem wywołała podziw u reszty kolegów. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć: kowbojów, kibiców, piłkarzy, skejtów, wróżki, myśliwych, robotników interwencyjnych jak również przedstawicieli służby zdrowia. Najmłodsi uczestnicy balu mieli więcej wyobraźni w przygotowaniu stroju niż ich starsi koledzy... Dyskoteka choinkowa nie mogła odbyć się bez odpowiedniej muzyki, tu wielkie dzięki należą się naszym DJ - kom: Anecci i Agacii, które tak dobrały piosenki, że wszyscy fantastycznie się bawili. Było techno, piosenki disco i co pozytywnie wszystkich zaskoczyło, utwory nieco starsze przy których na parkiecie szaleli wszyscy. Tak więc muzyka super! W tym roku zostały wytypowane osoby do sprzątnięcia sali. Cieszymy się, że swoje zadanie wykonały na piątkę... Królowa i królem balu zostali Monika Szymlek i Mateusz Sikorski. Wszyscy chyba się zgadzamy, że na to miano sobie zasłużyli... Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądała zabawa zarejestrowana okiem kamery DJ-a  zajrzyj tutaj...  >>>

Egzamin gimnazjalny 2008

      Po szóstoklasistach przyszedł czas na gimnazjalistów... We wtorek, 22 kwietnia, punktualnie o godzinie 9 00 uczniowie klas trzecich gimnazjum rozpoczęli część pierwszą egzaminu z przedmiotów humanistycznych. Dla nich osiągnięcie dobrego wyniku na tym egzaminie może okazać się istotnym czynnikiem w dalszym kształceniu i zaważyć na wyborze dalszej życiowej drogi... Na  części humanistycznej egzaminu znalazły się trzy teksty źródłowe, na podstawie których gimnazjaliści mieli odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań zamkniętych. Test zawierał m.in. siedem pytań dotyczących Bolesława Krzywoustego na podstawie tekstu Galla Anonima. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie poradzili sobie z tymi zadaniami śpiewająco oraz właściwie zinterpretowali dołączony do testu obraz Józefa Szermentowskiego pt. "Stary żołnierz i dziecko w parku"... W środę odbyła się druga część testów z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Mimo pojawienia się w sieci wiadomości o przeciekach dotyczących zadań testowych, do nas jakoś żadne takie informacje nie dotarły wcześniej...

        

Eliminacje powiatowe turnieju o BRD

      W czwartek - 17 kwietnia, o godzinie 10 rano, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z naszego powiatu rozpoczęli zmagania w kolejnym etapie ogólnopolskiego turnieju o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Udział w nich wzięła także reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aneta Gostomczyk, Kamil Wirkus oraz Cezary Hefta. Nasza drużyna w kalsyfikacji gimnazjów zajęła w tych zmaganiach ostatecznie szóste miejsce w stawce dziewięciu szkół. Nasi uczniowie okazali sie najlepsi w konkurencjach wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego, zdobywając dwukrotnie więcej punktów niż reprezentacja Nożyna czy Borzytuchomia, i pokonując jednym punktem drużyny z Miastka, Gimnazjum Nr 2 Bytów i Borowego Młyna. Niestety po raz kolejny okazało się, że umiejętność jazdy na rowerze wcale nie jest taką prostą sztuką jak się wydaje... Na pocieszenie pozostaje jedynie fakt, że tor przeszkód przygotowany przez organizatorów okazał się tak wymagający, że nikomu z uczestników nie udało się pokonać go bezbłędnie...

           

Wycieczka do Trójmiasta

     W dniu 8 kwietnia klasy drugie gimnazjum  odwiedziły Gdańsk. Po drodze wstąpiliśmy do Szymbarku , gdzie obejrzeliśmy krzywy dom, byliśmy wszyscy pod  wielkim wrażeniem, chociaż niektórzy z nas mieli kłopoty z utrzymaniem równowagi .

     W  Gdańsku  spacer po starym mieście i wizyta w fabryce cukierków „Ciuciu”.  Byliśmy świadkami produkcji cukierków w  tradycyjny sposób, bez użycia maszyn. Jest to bardzo żmudna praca, wymagająca  wieloletniej praktyki. Pod koniec prezentacji każdy z nas otrzymał w prezencie torebkę cukierków wyprodukowanych tą metodą.

      Następnym celem naszej wycieczki było kino. Udaliśmy się do Kinopleksu na  film przygodowy pt. "10000" i komedię romantyczną „Nie kłam kochanie”. Obie grupy po obejrzeniu filmu  jeszcze przez dłuższy czas komentowały sceny i dialogi. Na zakończenie naszej podróży zatrzymaliśmy się w  McDonaldzie. Jakżeby inaczej... Do Studzienic  wróciliśmy w godzinach wieczornych zmęczeni  ale zadowoleni  -  WARTO BYŁO !!!!!     

Egzamin szóstoklasistów

     8 kwietnia, punktualnie o godzinie 9 00 nasi szóstoklasiści przystąpili do pisania sprawdzianu… Sprawdzian po szóstej klasie jest powszechny i obowiązkowy. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Sprawdzian opracowywany jest w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego i standardy wymagań egzaminacyjnych. Szczegółowy opis wymagań, kryteriów oceniania, formy przeprowadzania sprawdzianu oraz przykłady zadań znaleźć można w informatorze o sprawdzianie. Sprawdzian ma charakter ponadprzedmiotowy. Sprawdza umiejętności w zakresie: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Prace uczniów ocenia zespół egzaminatorów wpisanych do ewidencji egzaminatorów. Podstawą prawną sprawdzianu jest Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2008 roku w sprawie zasad oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych. Jesteśmy bardzo ciekawi czy tegoroczny sprawdzian wypadnie równie słonecznie jak pytania w nim zawarte… W opinii naszych uczniów sprawdzian nie należał do zbytnio trudnych. Zobaczymy jakie będą wyniki...

               

Zebranie rodziców

      We wtorek, 1 kwietnia 2008 roku w naszej szkole odbyło się zebranie rodziców w sprawie wytypowania dwóch przedstawicieli Rodziców do udziału w Komisji Konkursowej w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Im. Ks. Antoniego Peplińskiego w Studzienicach. Na zebraniu ogólnym dokonano wyboru przedstawicieli w drodze tajnego głosowania spośród kandydatur na członka komisji, zgłoszonych przez rodziców. W głosowaniu wzięło udział 83 osób, co stanowi 52% ogółu rodziców, z tego 3 głosy okazały sie nieważne. Do Komisji Konkursowej wytypowano p. Marię Jereczek i p. Jarosława Czarneckiego.

Lista kandydatów wraz z ilością oddanych głosów:

1. Maria Jereczek -28

2. Jarosław Czarnecki -37

3. Krzysztof Dąbrowski - 17

4. Andrzej Kulas - 23

5. Nune Balmas - 14

6. Maria Kin - 16

7. Artur Pawelski - 24

Turniej o bezpieczeństwie ruchu drogowego

  W poniedziałek, 31 marca 2008 roku, w Zespole Szkół w Ugoszczy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w których wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół w naszej gminie. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, korzystających z roweru nie tylko jako środka transportu.

  W kategorii uczniów Szkół Podstawowych nasza drużyna w składzie: Dominik Schweda, Bartosz Bołtruczyk i Krystian Matyszewski, zajęła drugie miejsce z dorobkiem 36 punktów. Zwycięstwem natomiast zakończyli udział w turnieju gimnazjaliści, którzy zdobyli pierwsze miejsce uzyskując 21 punktów. Drużyna w składzie: Aneta Gostomczyk, Cezary Hefta i Kamil Wirkus, będzie reprezentować gminę w kolejnym etapie turnieju, na szczeblu powiatu. Udany okazał się występ Anety, która biorąc udział w turnieju po raz pierwszy, mimo dużego stresu - indywidualnie zajęła wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce. Gratulujemy!   

            

Walentynki 2008

      14 lutego był w naszej szkole wyjątkowym dniem, a to wszystko dzięki uczniom, którzy pod kierunkiem p. Barbary Tkacz i p. Katarzyny Liszewskiej przygotowali montaż słowno – muzyczny na tę właśnie okoliczność. W czasie kameralnej uroczystości wysłuchaliśmy pięknych wierszy oraz nastrojowych piosenek o tematyce miłosnej. Podziwialiśmy też występy młodych muzyków, saksofonistki Moniki Góry – uczennicy ZS w Półcznie i skrzypka Bartosza Sikorskiego ze Studzienic (duże brawa!!!) Do łez rozbawił publicznośc kabaret prowadzony przez Mateusza Sikorskiego. W walentynkowej randce w ciemno chętnie wystąpili nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele.

      Mamy nadzieję, że obchody walentynek w takiej formie przejdą do tradycji naszej szkoły.

Młodzież dla młodzieży, czyli „Decyzja należy do Ciebie…”

    Aktorzy „Teatru z przypadku” postanowili w nietypowy sposób zachęcić gimnazjalistów do dyskusji na tematy nurtujące współczesną młodzież. W kilku scenkach, według napisanego przez siebie scenariusza, odegrali historię gimnazjalistów uwikłanych w sytuacje, mogłoby się wydawać, bez wyjścia. Problem niechcianej ciąży, brak wsparcia ze strony najbliższych, wyzysk młodocianych przez pracodawców – to tylko część poruszonych kwestii, na które wypowiadała się młodzież.

    Forma przekazu zaprezentowana przez  naszych aktorów okazała się strzałem w dziesiątkę. Większość gimnazjalistów chętnie zabierała głosi uzasadniała własne stanowisko. Trzeba zaznaczyć, że duża w tym zasługa Natalii i Czarka – prowadzących program, którzy prowokowali rówieśników do wypowiedzi. Dziękujemy nauczycielkom z Gimnazjum w Półcznie i  Gimnazjum nr 1 w Bytowie za serdeczne przyjęcie oraz młodzieży za jej otwartość.

    W przyszłym roku na pewno zawitamy z nowym programem.

Niespodzianka...

         Gdy po feriach wróciliśmy na lekcje, nie zastaliśmy już szpaleru starych brzóz rosnących przy naszej szkole… Konary spadające ze starych drzew, które z biegiem lat bardzo się rozrosły stanowiły zagrożenie dla uczniów bawiących się w trakcie przerw śródlekcyjnych wokół szkoły w Studzienicach. Spadające podczas wietrznych dni gałęzie stanowiły zagrożenie, któremu władze gminy postanowiły przeciwdziałać w radykalny sposób.  Drzewa trafiły pod piły, a w miejscu, gdzie rosły, najprawdopodobniej w przyszłości powstanie boisko. Aby prace przy wycince nie zagrażały uczniom, zaplanowano je na ferie. Jak zapewniają włodarze gminy, w miejsce wyciętych drzew trafią młode sadzonki. Ale nie tylko. Gotowe są plany zagospodarowania terenu. Zanim jednak teren przyszkolny nabierze estetycznego wyglądu minie sporo czasu…

Imprezy i lekcje...

   

   

Otrzęsiny pierwszoklasistów

    18 października w Wiejskim Domu Kultury w Studzienicach odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów połączone z dyskoteką. Imprezę przygotowali uczniowie klas drugich gimnazjum. Pierwsza cześć imprezy składała się z konkursów, które miały zadecydować o przyjęciu najmłodszych uczniów do grona braci gimnazjalnej. Obowiązkowym strojem dla pasowanych był strój pszczoły.  Do zadań pierwszaków należało: zjedzenie dżdżownicy w parach, naśladowanie  czynności oraz konsumpcja przeróżnych mikstur. Najwięcej emocji wszystkim uczniom dostarczyła chyba konkurencja przedmuchiwania monet. Ostatnim etapem było ślubowanie i obcięcie ogonów. Po uroczystym pasowaniu wszyscy bawili się na dyskotece. Szkoda tylko, że nie wszyscy wykazali się chęcią do zabawy....

Dzień Edukacji Narodowej

            

           

Einstein znów w akcji...

          Zobacz  >>

     Dnia 13.12.2007 r. w ramach programu „Za rękę z Einsteinem” w naszej szkole odbył się „Konkurs z Einsteinem”. Był to konkurs matematyczno – fizyczny składający się z części teoretyczno – zadaniowej i praktycznej.

     Dnia 15.12.2007 r. w ramach programu „Za rękę z Einsteinem”  odbyła się „II Sobota z Einsteinem”. W czasie tej imprezy uczniowie gimnazjum pod przewodnictwem nauczycieli Aliny Gostkowskiej i Sławomira Felskiego przedstawili doświadczenia z zakresu fizyki i prezentacje z matematyki oraz pokazy latawcowe.

 II Studzienicki Bieg Przełajowy  "Cross Festiwal"  2007

        W sobotę, 22 września na stadionie w Studzienicach odbyły się II Studzienickie Biegi Przełajowe z cyklu "Cross Festiwal" współorganizowane przez Zespół Szkół w Studzienicach.

        W zawodach startowało kilka ekip ze szkół naszego powiatu w następujących kategoriach wiekowych: dzieci szkół podstawowych w rocznikach 1995-1996, 1997-1998, 1999-2000 oraz gimnazjaliści i otwarta kategoria open dla nieco dojrzalszych biegaczy. Nie zabrakło zaciętej rywalizacji i dzięki wspaniałej pogodzie prawie wszyscy zakończyli zmagania w dobrych nastrojach...   Zobacz  >>

Rozpoczęcie roku szkolnego

           W poniedziałek, 3 września rozpoczęliśmy jak większość szkół w Polsce nowy rok szkolny 2007 - 2008. Była uroczysta inauguracja poprowadzona przez dyrektora naszej szkoły, nowe klasy, nowi wychowawcy... Ale tak właściwie to przecież dla naszych uczniów nic nowego... No, może poza mundurkami. Których jeszcze nie ma.

           Wszystkim naszym uczniom życzymy samych piątek w nowym roku...!

           

 

Copyright ©  Zespół Szkół w Studzienicach  2008